Životopis

Mgr. Petr Prchal

1956, ženatý, 3 dcery, bytem v Praze 12

 

V roce 1982 jsem absolvoval filmovou a televizní fakultu AMU. Sice jsem, jako příbuzný člena Charty 77, nemohl získat zaměstnání, ale v rámci svobodného povolání jsem se nakonec uchytil a stal se docela vyhledávaným režisérem a scenáristou dokumentárních zakázkových pořadů pro významné tuzemské i zahraniční společnosti (RWE, Hawle, LEGO, Bruël&Kjær, Skanska, HypoBank a řada tuzemských firem). Pracoval jsem v oblasti propagačních, výukových a reklamních pořadů i v oblasti public relations, kde jsem vytvořil asi 700 krátkometrážních a středometrážních programů.

Jsem mimo jiné autorem muzikálové dramatizace knihy Z deníku kocoura Modroočka J. Koláře (písně M. Eben), která je na našich scénách stále už od roku 1978. Pro Českou televizi jsem relativně nedávno připravil dlouhometrážní pořad o Archeologickém ústavu ČAV (Současnost minulosti), podílel jsem se s chutí na cyklu Deset století architektury a různých magazínových pořadech. Režíroval jsem i záznamy a live projekce velkých pódiových akcí, např. návštěva Benedikta XVI ve Staré Boleslavi.

V rámci výukových pořadů jsem například připravil program pro Dětské krizové centrum nebo pro ČVUT (ocenění Academia film Oloumouc). Mezi významné projekty patřila i tvorba věnovaná propagaci České republiky v zahraničí a turistickému ruch. Mimo filmu Symfonie zážitků pro pařížskou výstavu o ČR, to jsou například dva pořady o Kladně (ocenění na MFF Tour film Karlovy Vary, 2 x první místo Tour region film).

V roce 2011 jsem se stal přednášejícím a vedoucím modulu Audiovizuálních digitálních médií na Vyšší odborné škole publicistiky, kdy jsem působil až do té doby, než mi starostenské povinnosti už nedovolily věnovat se této aktivitě, kterou jsem měl skutečně rád.

Období neoficiálních politických aktivit do roku 1989 jsem zakončil zapojením do Občanského fóra a v roce 1991 vstupem do ODS. Po roce jsem na protest proti ovládnutí místní organizace v Praze 12 posléze odhaleným agentem StB vystoupil. Trvale jsem se zapojoval do komunální politiky nejen jako člen i předseda kulturní a školské komise rady, ale spolupracoval jsem trvale i se zastupiteli za ODA. V roce 2002 jsem byl zvolen jako nezávislý na kandidátce Evropských demokratů do Zastupitelstva městské části Praha 12.

Byl jsem jeden ze zákládajících členů regionální organizace TOP 09 v Praze 12, kde mám funkci místopředsedy. Jako lídr komunální kampaně v roce 2010 jsem dovedl TOP 09 v Praze 12 k vítězství ve volbách.

V roce 2012 jsem se stal starostou městské části Praha 12, kterým jsem dodnes. Jako starosta jsem se zasadil o transparentní chod radnice a zveřejňování všech smluv. Praha 12 s velkou sídlištní aglomerací se za mého funkčního období zaměřila především na účelné nakládání s investičními prostředky, městská část například odložila pro nemožnost politické shody stavbu nové radnice a věnuje se zateplování a rekonstrukcím školních budov. Podporujeme především školství a aktivity zaměřené na děti a mládež. Velký zájem se věnuje i péči o zeleň, s níž souvisí i trvalý nesouhlas se změnou ploch zeleně na stavební pozemky.

Historie projektu

V této části můžete popsat historii Vašeho projektu a co Vás vedlo k nápadu jej realizovat. Je vhodné se také zmínit o důležitých milnících a poděkovat lidem, kteří se na projektu účastnili.

Naši uživatelé

Zde je vhodné popsat, kdo jsou Vaši cíloví uživatelé a proč je právě tento projekt pro ně důležitý. Důležité je Vaše návštěvníky také motivovat, aby se na tyto stránky pravidelně vraceli.